ul. T. Czackiego 3/5; 00-043 Warszawa
(22) 826 78 96
sekretariat@sitpchem.org.pl

SITPChem Oddział Oświęcim na sportowo

SITPChem Oddział Oświęcim na sportowo

Jednym z ostatnich akordów obchodów 95-lecia założenia SITPChem (oraz 75-lecia Oddziału Oświęcim) był cykl imprez sportowych zorganizowanych w dniach 26-28 listopada tego roku.
Pierwszy dzień cyklu to „Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego >MIKOŁAJKI 2022<<” – dedykowany dzieciom z oświęcimskich Szkół Podstawowych i ich rodzinom. W zawodach wystąpiły dwuosobowe drużyny złożone z ucznia i rodzica (rodzeństwa, dziadków itd.) . Zgłosiło się 16 drużyn, które walczyły w dwóch grupach wiekowych : 7 – 9 lat i 10 -14 lat. W przerwach między meczami zawodnicy uzupełniali energię sokami i cukierkami lub ciasteczkami przygotowanymi przez organizatorów w „strefie bufetu”; dzięki temu można było nieco ochłodzić gorącą atmosferę rywalizacji.

Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego

Kolejny dzień – niedziela 27.11.2022 – to „XXVIII Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego Amatorów” – to już turniej z tradycjami sięgającymi roku 2005. W ostatniej edycji , 27 listopada br., po przerwie covidowej, udział wzięło 15 drużyn z Oświęcimia i okolic oraz drużyna z Kralup nad Wełtawą , co sprawia , że turniej od wielu lat ma rangę międzynarodową. Stałymi uczestnikami są drużyny Grupy Synthos, SITPChem Oddział Oświęcim (główny organizator) oraz drużyny z Oświęcimia i okolic, łącznie we wszystkich edycjach turnieju uczestniczy 327 drużyn i 980 zawodników. Tegoroczne turnieje odbyły się w roku jubileuszu 75-lecia Oddziału SITPChem Oświęcim oraz 95-lecia powstania SITPChem. Uczestnicy turniejów tenisowych otrzymali, oprócz medali, pucharów, dyplomów – również pamiątkowe plakietki przypominające o jubileuszu 95-lecia SITPChem.

 

XXVIII Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego Amatorów

 

Ostatni dzień cyklu (28 listopada 2022 roku) to rozegrany na oświęcimskiej kręgielni ósmy drużynowy turniej gry w kręgle. W zawodach uczestniczyło 13 drużyn złożonych członków naszego Stowarzyszenia. Podczas ponad 3 godzinnych rozgrywek było mnóstwo uśmiechów, radości i sportowej złości. We wspaniałej atmosferze rywalizacji i zabawy wszyscy uczestnicy doskonale spędzili czas. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy a najlepsi dodatkowo wspaniałe Puchary.

Ósmy drużynowy turniej gry w kręgle

Zorganizowanie i rozegranie wszystkich turniejów było możliwe dzięki zaangażowaniu głównego organizatora – czyli Członków naszego Stowarzyszenia. Oczywiście zorganizowanie tylu imprez nie byłoby możliwe bez udziału Sponsorów – którym w tym miejscu szczególnie dziękujemy za wsparcie.

Relację przygotowali: Marek Mania, Ireneusz Góralczyk, Adam Tarniowy, 13.12.2022

 

WSPÓŁPRACA

Note: Carousel will only load on frontend.