V Konferencja naukowo-praktyczna „Zarządzanie i inżynieria produkcji w dobie przemysłu 4.0”. Podpisanie umowy patronackiej z SITPChem nad kierunkami inżynierskimi.
17 stycznia 2019 r., Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
17 stycznia 2019 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu odbyła się V Konferencja naukowo-praktyczna „Zarządzanie i inżynieria produkcji w dobie przemysłu 4.0”. Organizatorami konferencji był Instytut Zarządzania i Inżynierii Produkcji PWSZ oraz oświęcimski Oddział SITPChem.
Jednym z istotnych elementów podkreślających współpracę PWSZ i SITPChem było uroczyste podpisanie umowy patronackiej nad kierunkami inżynierskimi. Uczelnię reprezentował JM Rektor Profesor Witold Stankowski a Stowarzyszenie Prezes Zarządu Głównego Jerzy Klimczak. Podobna umowa została podpisane ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich, które reprezentował Prezes Zarządu Oddziału Bielsko-Biała – Janusz Juraszek.
Konferencję otworzyła Dyrektor Instytutu Zarządzania i Inżynierii Produkcji – dr Joanna Stuglik; zgromadzonych przywitał JM Rektor – prof. zw. dr hab. Witold Stankowski. Referat wprowadzający pt.: „Wyzwania przemysłu 4.0” wygłosił prof. zw. dr hab. inż. Igor Kurytnik.
SITPChem Oddział Oświęcim od kilku lat wspiera działania Uczelni w zakresie tworzenia i opiniowania programów kształcenia na kierunkach inżynierskich oraz pomaga w organizacji wizyt studyjnych w różnych zakładach pracy związanych z przemysłem. Dzięki podpisanej umowie współpraca ta na pewno zostanie rozwinięta.
Prezentowane na konferencji referaty dotyczyły praktycznych aspektów funkcjonowania przemysłu w realiach 4. rewolucji przemysłowej, zostały wygłoszone w trzech panelach plenarnych:
- Inteligentne systemy a przemysł 4.0 – nauka dla gospodarki
- Inteligentne systemy logistyczne w służbie przemysłu 4.0
- Zarządzanie i strategie rozwoju w dobie przemysłu 4.0
Obrady podsumował Prezes SITPChem – Jerzy Klimczak, w wystąpieniu, skierowanym przede wszystkim do studentów, podkreślił znaczenie wiedzy i umiejętności zdobytych w czasie studiów dla osiągnięcia sukcesów w karierze zawodowej.
Dodatkowym elementem wzbogacającym, a także upraktyczniającym wymiar konferencji była wystawa prezentująca historię oraz nowoczesne technologie i inwestycje Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu.
W konferencji wzięło udział ponad 60 osób, reprezentujących zarówno środowiska akademickie, jak i otoczenie społeczno-gospodarcze Uczelni w tym liczna reprezentacja SITPChem .
Obok gości swój udział zaznaczyli także studenci, dla których była to kolejna okazja do zapoznania się z realnymi problemami przemysłu i gospodarki.
(opr. Adam Tarniowy)
Podpisanie umowy patronackiej z SITPChem nad kierunkami inżynierskimi
W podpisanej podczas tej uroczystości umowie patronackiej nad kierunkami inżynierskimi pomiędzy Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, reprezentowaną przez Rektora, prof. zw. Dr. hab. Witolda Stankowskiego, a Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego, reprezentowanym przez prezesa Zarządu, Jerzego Klimczaka, w której Stowarzyszenie obejmuje swoim patronatem kierunki inżynierskie realizowane w PWSZ im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, napisano m. in. „Strony wspólnie i jednomyślnie wyrażają wolę, jednocześnie dostrzegając możliwości wzajemnej współpracy w zakresie edukacji zapewniającej korelację kierunków i programów kształcenia z potrzebami rynku pracy. Strony wyrażają przekonanie, że wzajemna współpraca zapewni i wzmocni realizację celów dydaktycznych Uczelni i przyczyni się do wypromowania absolwentów stanowiących profesjonalnie i praktycznie przygotowaną kadrę dla regionalnych pracodawców”.